\
Projektowanie i aranżacja wnętrz Lublin, Warszawa | Pracownia architektoniczna Interior Art Studio
INTERIOR ART STUDIO

Blog

Funkcjonalne i łatwe w sprzątaniu mieszkanie. Sprawdź, jak je zaprojektować.

Funkcjonalne i łatwe w sprzątaniu mieszkanie. Sprawdź, jak je zaprojektować.

Lubisz porządek, ale nie przepadasz za sprzątaniem? Nie wiesz jak stworzyć wnętrze, które będzie łatwe w utrzymaniu czystości i będzie przyjemnym dla oka azylem po długim dniu pracy? Jeśli zrozumiesz jak ważne jest przebywanie w harmonijnej przestrzeni i jak bardzo projekt mieszkania wpływa na nasz nastrój, będzie Ci łatwiej takie wnętrze zrealizować! Podpowiemy, jaki projekt wnętrza będzie sprzyjał w przyszłości uporządkowanemu funkcjonowaniu i jakie realizacje projektów są łatwe do sprzątania.

Projektowanie wnętrz - pomysły na mieszkanie łatwe w utrzymaniu

No dobrze, skupmy się zatem na najważniejszych aspektach w takim projekcie. Przede wszystkim – miejsce do przechowywania! To chyba najbardziej istotny punkt, który należy wdrożyć przy projektowaniu mieszkania. Często zastanawiamy ile miejsca na przechowywanie będzie nam potrzebne, nie uwzględniając przy tym, wielu ważnych elementów. Miejsce na mopa? Na deskę do prasowania? To akurat łatwe. Ale gdzie schowasz swoje kosmetyki, ulubione książki, pamiątki, płyty lub inne szpargały? Musisz się nad tym zastanowić już na samym początku procesu projektowania, bo idealne wnętrze ma być zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Najlepszym rozwiązaniem są meble na wymiar, które będą sięgały aż do sufitu, dzięki czemu unikniemy gromadzenia się kurzu w trudno dostępnych zakamarkach. Warto przemyśleć także jak mają wyglądać meble podwieszane (np. szafka RTV) tak aby wygodnie było pod nimi sprzątać.

Najwygodniej podwiesić je na takiej wysokości, aby łatwo było wjechać z odkurzaczem – nieważne czy ze zwykłym, czy też samojezdnym. Aby uniknąć bałaganu dobrze jest pochować jak najwięcej rzeczy w przemyślanie zaprojektowanych szafach, w których znajdzie się miejsce na wszystko – od ubrań i butów- po drobnicę, z którą nie możemy się sentymentalnie rozstać. Jeśli chcemy wyeksponować jakieś pamiątki, bibeloty, lub nawet książki, a niekoniecznie, mamy dużo wspólnego z Perfekcyjną Panią Domu, powinniśmy przemyśleć zaprojektowanie witryn. Przedmioty te możemy wówczas schować, by się nie kurzyły -  a zarazem odkryć, aby cieszyły oko i wprowadzały nas w dobry nastrój. Półki w środku dobrze dodatkowo podświetlić delikatnym Ledem, który wprowadzi ciekawą grę światła i cienia i tym samym wyjątkowy nastrój.

Kolejnym ważnym elementem w aranżacji wnętrza są użyte materiały wykończeniowe, a w szczególności podłoga. Jeśli lubimy błyszczące powierzchnie to unikajmy czerni na podłodze. Będzie na niej widać praktycznie wszystko. Lepiej postawmy na jasne odcienie i na pewno niejednolite strukturalnie, czyli np. gres z ciekawym rysunkiem kamienia. Dobrym rozwiązaniem na podłogi są materiały matowe, lub półmotowe. Zwykły biały lub czarny gres będzie dość problematyczny w utrzymaniu porządku – przynajmniej tego wizualnego.

Następnym bardzo istotnym punktem są nasze ściany. Przede wszystkim powinniśmy użyć dobrych jakościowo farb, najlepiej odpornych na zabrudzenia, które posłużą nam dłuższy czas. Pamiętajmy o tym przede wszystkim w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka i toaleta, a szczególnie, gdy w domu mamy dzieci lub czworonoga. Farby zmywalne to wówczas bez wątpienia idealne rozwiązanie wszędzie – nawet w takich pomieszczeniach jak sypialnia czy salon.

Po co Ci projektant wnętrz?

Aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie, a pamiętanie o wszelkich aspektach jest wyjątkowo trudne. Architekt wnętrz zna realia funkcjonujących zasad oraz trendów, a zdobyta wiedza,  wykształcenie  i doświadczenie ma bezpośrednie przełożenie na projekt wnętrza. Jeśli jednak decydujesz się na projektowanie wnętrza samodzielnie, dokładnie się do tego przygotuj! Wymarzony dom potrzebuje uwagi i dobrego planowania, a nieprzemyślane rozwiązania, będą kosztowne do późniejszej zmiany.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce oferta

https://www.interior-artstudio.pl/oferta

 

 

 

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij polityką prywatności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.